Яблука - в усіх відношеннях корисні і чудові фрукти. По-перше, кислоти,  що містяться в яблуках, допомагають боротися з гнильними бактеріями, тому яблука дуже корисні для шлунка. Корисні вони і для роботи серцево-судинної системи. По-друге, до складу яблук входить речовина (кверцетин), що сповільнює ріст ракових клітин. Дієтологи також рекомендують з'їдати одне-два яблука на полуденок для заповнення необхідних мікроелементів. А різноманіття сортів дозволяє задовольнити навіть самий вибагливий смак.
Крім цього, австралійські вчені прийшли до думки, що яблуко - найкорисніший фрукт. Висновки вчених грунтуються на багаторічних випробуваннях, в результаті яких було встановлено, що яблуко - оптимальний продукт, збалансований в компонентному співвідношенні.

 

Для поповнення організму необхідними компонентами фахівці рекомендують щодня вживати 2-3 чашки яблучного соку, або з'їдати 2-4 яблука.
У свою чергу американські вчені на додаток довели, що регулярне вживання звичайних яблук і яблучного соку запобігає руйнуванню клітин мозку, що надалі призводить до втрати пам'яті.

 

Дуже корисними є і сушені яблука. Їх рекомендується вживати для профілактиці грипу, серцевих та ендокринних захворювань. Сушені яблука містять бор, якого немає в інших сухофруктах. А цей мікроелемент необхідний для активної роботи мозку.
Цікаво, що ще в кам'яному віці люди їли і свіжі, і сушені яблука, а починаючи з XII ст. до н.е. яблука стали дуже популярніими в Стародавньому Єгипті. Високо оцінюючи яблука за те, що вони можуть довго зберігатися, перші поселенці, які прибули до Нового Світу, привезли з собою яблуневі саджанці в числі перших сільськогосподарських культур.

 

Крім цього, сушені яблука - одна з найдавніших форм консервації фруктів. У середні віки господині нанизували часточки яблук на шнурки і прив'язували їх під кроквами будинків. У наш час яблучні дольки обкурюють палаючою сіркою, щоб вони не темніли, а потім висушують на сонці. У міру того як з часточок випаровується волога, в них концентрується натуральний цукор, ось чому спортсмени високо цінують сушені яблука: вони прекрасне джерело вуглеводів, який в нашому організмі швидко перетворюється на енергію. У той же час сушені яблука містять у 6 разів більше калорій, ніж свіжі. У м'яких часточках сушених яблук багато клітковини, вони багаті на залізо. Однак у процесі висушування яблука повністю втрачають вітамін С.

Крім того, яблуко надає сприятливу дію на людський організм завдяки наявності потужних антиоксидантів. На додаток до цього, в яблуках міститься найбільша кількість вітамінів і інших корисних речовин, які, як стверджують вчені, знижують ризик утворення ракових пухлин і здатні захищати організм від серцево-судинних захворювань.
У порівнянні з іншими фруктами яблука містять велику кількість антиоксидантів. У порівнянні з апельсинами в яблуках антиоксидантів в три рази більше, а з бананами взагалі у вісім разів більше.